Asp.Net Mvc Instagram Login

İşim gereği sosyal medya uygulamaları yapıyorum. Kullandığım kodları da zaman zaman paylaşmayı düşünüyorum. Instagram login çok kullanılan bir şey olmasa da belki bir gün instagram uygulaması geliştirmek, instagram kullanıcılarından data toplamak istersiniz. İlk yapmanız gereken şey https://instagram.com/developer/ adresinden bir uygulama oluşturmak ve bu uygulamaya otantike olup access token almak olacak. 

asp_net_instagram_login_1

WebsiteUrl ve RedirectURI bilgilerini, kendi uygulamanıza göre değiştirebilirsiniz. bilgileri girdikten sonra uygulamanız hazır hale gelmiştir.

asp_net_instagram_login_2Client Id ve Clent Secret bilgilerini kod içerisinde kullanacaksınız. Projeyi github üzerinden inceleyip indirebilirsiniz: https://github.com/yakupbugra/InstagramLogin

Projeyi indirikten sonra HomeController’ın constructor’ında clientıd ve clientSecret değişkenlerine, yukarıdaki resimde yer alan (kendi instagram uygulamanıza ait) bilgileri atamanız gerekiyor.

Kodları tek tek açıklama ihtiyacı duymuyorum, biraz incelediğinizde anlayacağınıza eminim. Yine de bir sorunuz olursa yorum olarak ekleyebilirsiniz.

 

 

2 thoughts on “Asp.Net Mvc Instagram Login”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.